Správne množstvo?


Čaká Vás oslava, posedenie alebo porada?

Nie je príležitosť, ako príležitosť. Veľa krát sa ma zákazníci pýtajú, aké množstvo by si mali objednať, aby sa všetko zjedlo (prípadne niečo ostalo, keď už návšteva odíde a my si môžeme dať ešte to, na čo máme chuť), a zároveň, aby nebolo málo.

Samozrejme najdôležitejšie je, koľko ľudí čakáme a o aký druh akcie ide. Teda či budú chlebíčky doplnkom ku hlavnému menu, alebo budú tvoriť dominantnú časť občerstvenia.
Nižšie som pre Vás pripravil niekoľko príkladov akcií a odporúčanej objednávky, aby ste si vedeli lepšie predstaviť, koľko dobrôt budete potrebovať.

Porada vo firme – poznáme to, čaká nás ranná porada a my potrebujeme energiu. Mali by sme rátať s množstvom 2-3 porcie na osobu a menšie veľkosti, aby sa lepšie jedli. Samozrejme, ak to situácia a vedenie dovoľuje 🙂
V praxi by mohla objednávka vyzerať napríklad následovne: pre 15 ľudí odporúčam 30-40 kanapiek a 30-45 pizzových tyčiniek.

Rodinná oslava – narodeniny, meniny, promócie, výročia, sviatky… každý zažíva veľa rodinných akcií a ak ste organizátor, tak musíte myslieť na tisíce drobností. Jedlo je ale jedna z nich, s ktorou Vám viem pomôcť.
Očakávate napríklad 10 ľudí a oslava je u vás doma. Aj tu platí, že je dobré rátať s 2-3 chlebíkmi na osobu. Odporúčam 20  chlebíčkov, 20 kanapiek a 30 tyčiniek.
Ak je oslava väčšia a chcete servírovať aj dezert, podávať šalát, alebo chcete oslavu začať hlavným pokrmom, tak Vám s radosťou sprostredkujem aj tieto jedlá.

Rôzne príležitosti – a čo kolegovia v práci, keď máte sviatok? Hostia, ktorí prídu ráno ku Vám, keď prišiel svadobný deň? Príjemné prekvapenie pre priateľov alebo akákoľvek iná príležitosť?
Tu treba rátať s tým, že posedenie bude kratšie a jedlo nebude hlavným bodom programu 🙂
V tomto prípade rátajte s  1-1,5 porciou na osobu, takže ak rátame s 10 osobami, tak ideálne je 10 chlebíčkov a 20 kanapiek alebo 10 chlebíčkov a 30 tyčiniek.

Ak máte pred sebou príležitosť, s ktorou potrebujeme poradiť, tak neváhajte a napíšte mi alebo rovno zavolajte. Veľmi rád Vám poradím a spolu určite nájdeme ideálne riešenie.

Konkrétne kombinácie a produkty nájdete aj v našej ponuke.