Koniec strašiakom na „L“ – lepok a laktóza


Poznáme to v tejto dobe už asi všetci. Je jedno, či plánujeme životnú udalosť alebo klasické posedenie. Rodinnú oslavu alebo stretnutie s priateľmi. Čoraz častejšie je na zozname hostí aj niekto, kto, bohužiaľ, trpí intoleranciou dvoch základných zložiek nášho jedálnička. Je to lepok a laktóza.

Lepok a laktóza dokážu potrápiť pri výbere jedla a občerstvenia. Nie je vôbec jednoduché nájsť chutné, zaujímavé a atraktívne jedlo, v ktorom sa tieto dva prvky nenachádzajú. Takže niekedy môže byť naozaj namáhavé, postarať sa aj o takéhoto hosťa. Veď každý hostiteľ túži po tom, aby boli všetci hostia spokojní a na ponúkanom jedle si výborne pochutili.

Toto bola moja hlavná motivácia na to, aby som pridal do ponuky aj bezlepkové a bezlaktózové chlebíčky. Starostlivo som ich navrhol a môžem hrdo prehlásiť, že naozaj chutia výborne. Od teraz už žiadny hosť nebude ukrátený od výbornej pochúťky. Možno sa vám dokonca aj stane, že budete musieť bezlepkové a bezlaktózové chlebíčky „brániť“ pred ochutnávkami ostatných hostí 🙂

Bezlepkový chlebíček obsahuje všetky klasické ingrediencie, je krásne naaranžovaný a chute sú výborne prepojené, no čo je najdôležitejšie, pečivo neobsahuje lepok. Vybrať si môžete všetky štyri druhy, ako pri klasických chlebíčkoch. Teda syrový, šunkový, debrecínsky a salámový.

Trošku náročnejšie bolo vytvoriť bezlaktózový chlebíček, no po starostlivom výbere a kombinácií surovín, som aj tu našiel víťaza. Maslo, syry, ani pikantné syrové nátierky vám nebudú vôbec chýbať, keď ochutnáte chlebíček s rôznymi cícerovými pomazánkami, zeleninou, mandľami, údeným tofu a bylinkami.

Verím, že ani lepok, ani laktóza už nebudú strašiakom pri vašom plánovaní a všetci vaši hostia si pochutia na dobrotách bez obáv o svoje zdravie. Chlebíčky môžete nájsť v mojej ponuke.